top of page

Колагенотерапія

Бувають ситуації, коли шкіра потребує невідкладної допомоги. Як правило, сигнали SOS вона посилає нам після хвороби, зимово-весняного зневоднення, стресу, тривалого перебування в солярії. На щастя, в розпорядженні сучасних косметологів завжди є один блискавичний засіб - колагенові маски. Як же вони діють і за рахунок чого роблять настільки швидкий ефект, що відновлює?

Принцип дії колагенових масок

У перекладі з грецького слово колаген означає «клей» і «ген». Хоча насправді колаген - це білок, розташований під шаром епідермісу і представляє собою щось на зразок каркаса, підтримуючого верхній шар шкіри в стані натягу. До 25 років, поки організм щедро виробляє цей білок, колагенових волокон, що підтримують овал обличчя, з лишком вистачає на те, щоб шкіра виглядала пружною і підтягнутою. Але з часом вироблення колагену падає, і тоді шкіра стає атонічною, овал обличчя розпливається. Ось тут-то нам на допомогу і приходять колагенові маски, завдання яких відновити водний баланс шкіри, повернути їй пружність, гладкість і бархатистість.

Діюча речовина масок

Для виробництва косметичних масок використовується колаген двох типів: тваринного і рослинного походження. Тваринний колаген (листовий) являє собою білок, отриманий зі шкіри тварин або риб. За своєю структурою цей колаген дуже схожий на наш рідний колаген, але його молекули занадто великі, а тому не можуть проникнути в глибокі шари шкіри і відновити там рівень природного колагену. Зате колагенові маски здатні притягувати до себе молекули води, які є в шкірі. Таким чином, створюється ефект осмосу, в результаті чого молекули води зв'язуються і утримуються всередині шкіри, утворюючи щось на зразок дихаючої вологонасичення плівки, яка, з одного боку, зволожує шкіру, що в'яне, а з іншого робить - її більш пружною.​

 

Рослинний колаген (сухий) виробляється з морських водоростей. Порошок рослинного колагену змішують з активною концентрованою рідиною безпосередньо перед процедурою і у вигляді гелю наносять на шкіру обличчя. Такий колаген нерідко входить до складу біологічно активних препаратів, різних сироваток, ампул. На відміну від колагену тваринного походження, морський колаген являє собою невеликі водорозчинні пептиди, які проникають всередину епідермісу, створюючи тяжіння молекул води в глибших шарах шкіри. І той і інший вид колагену однаково ефективно підвищують тонус шкіри. Тому вибір компонентів залежить від супутніх проблем, які косметолог намагається вирішувати в комплексі.

 

Кому підійдуть колагенові маски?

 

Цей догляд можна рекомендувати абсолютно всім жінкам. В 16-20 років ці колагенові маски хороші як загального догляду за обличчям, усунення сезонного лущення шкіри, поліпшення кольору обличчя. У 20-30 років ця процедура може стати профілактикою вікових змін шкіри. В 35-45 років колагенові маски можуть служити засобом швидкої допомоги для в'янучої шкіри, а також використовуватися для постійного підтримання її в тонусі. В 50-65 років жінка переживає період менопаузи, під час якого шкіра може в дуже короткий термін втратити свій тонус. Як засіб швидкої допомоги можна використовувати колагенові маски і сироватки (2 рази на тиждень) і в стислі терміни відновити пружність шкіри.

Як проходить процедура

Процедура колагенотерапії триває близько години і складається з декількох етапів.

  1. Шкіра очищається від косметики. Бажаного, щоб очищаюча косметика не містила ефірних масел, так як вони залишають на поверхні рогового шару тонку жирну плівку, яка буде блокувати дію колагену.

  2. Після очищення на обличчя наноситься зволожуюча або регенеруюча ампула.

  3. Потім наноситься колагеновий лист або ж колагеновая сироватка. Якщо це колагеновий лист, то зверху косметолог наность активатор (кожна компанія використовує свою речовину, найчастіше гіалуронову кислоту, квіткову воду).

  4. Просочений активатором листок перетворюється на напівпрозору колагенову маску, яку залишають на 20-40 хвилин (залежно від компанії виробника), після чого змивають.

  5. Далі шкіру обличчя осушують сухою косметичною серветкою і наносять крем (залежно від потреб шкіри).

Як часто проводити процедуру?

Салон краси Турандот рекомендує колагенові маски як сезонну процедуру, наприклад, в якості літньо-зимового догляду, коли шкіра втрачає вологість в результаті впливу морозу, вітру, сонця. Тоді процедура проводиться 1-2 рази на місяць.

Якщо ж ви бажаєте привести до тями зрілу шкіру, що втратила еластичність, тоді призначається активний курс протягом 1-2 місяців по 2 рази на тиждень. Після цього проводиться щомісячна підтримуюча колагенотерапія.

Побічні ефекти

Протипоказань у колагенових масок немає. Вони підходять для будь-яких типів шкіри, з будь-яким ступенем зрілості. Єдиний нюанс - у жінок схильних до опухлості обличчя, колагенові маски можуть викликати незначний набряк, який безслідно зникне через 20-30 хвилин після процедури.

bottom of page