top of page

Подологія

Хто такий подолог? І що таке подологія?

 

  • Ураження і деформація нігтьових пластин (зокрема після травм)

  • Мозолі, натоптиші

  • Врослий ніготь

  • Деформації пальців стоп

  • Плоскостопість

  • Діабетична стопа

 

Це до подолога!

 

Подологія - це наука, що стоїть на межі між дерматологією і хірургією. Обробка діабетичної стопи, лікування врослих нігтів, посттравматичний масаж - цим і ще багато чим іншим займається подолог.

 

В основному крім встановлення діагнозу і призначення лікування основного захворювання пацієнт потребує обробки проблемної стопи і саме цим подолог займається в спеціально обладнаному кабінеті. При виникненні ортопедичних проблем, разом з лікарем ортопедом подолог займається застосуванням нескладних пристосувань як фабричного виробництва, так і виготовлених індивідуально для кожного пацієнта, допомагає зупинити розвиток деформацій на ранніх стадіях. Крім того, правильна консультація по вибору взуття може виявитися практично безцінною, з огляду на те, що неправильно підібране взуття, пошкодження, що виникають через це і мікротравми ведуть до несприятливих наслідків у майбутньому. Крім того, дуже важливою специфікою на прийомі у подолога є лікування врослого нігтя. На сьогоднішній день існують методики, які не потребують хірургічного втручання, навіть в дуже ускладнених випадках. А кваліфіковані поради по догляду за нігтями і їх обробці в домашніх умовах в більшості випадків є просто незамінними.

І все ж, чим в першу чергу займається подолог?

 

Якісним медичним доглядом за стопою. Профілактика будь-яких захворювань коштує набагато дешевше, і є набагато продуктивнішою ніж лікування. І це ми не говоримо про ускладнення! Регулярний догляд завжди дозволить фахівцеві в ранній період виявити ознаки захворювань, а відповідно й надати ефективну допомогу.

 

Поговоримо про таку банальну проблему як мозолі. В основному люди страждають від них по декілька років, часто вдаючись до радикальних методів вирішення питання. Лазеротерапія, хірургічне лікування - все це є ефективними методиками, але з нетривалим ефектом. Питання часу - і мозолі з'являються знову. Для того, щоб вирішити питання раз і назавжди слід знати, як мозоль виникає і розвивається. Адже не секрет, що виникнення мозолі - це відповідна реакція шкіри на посилене навантаження, але знявши його і при цьому не розподіливши його більш-менш рівномірно, неможливо позбутися мозолів і якщо проблема не дуже серйозна і залежить допустимо від неправильної постановки пальців, то лікар подолог може розв'язати цю проблему безпосередньо на прийомі, підібравши індивідуальний коректор, але якщо це більш складний випадок, то питання вирішується разом з лікарем ортопедом.

 

У подологічному кабінеті вирішуються питання, пов'язані зі стопою, такі як лікування і спеціальна обробка тріщин і корекція врослих нігтів. З огляду на наявність сучасної апаратури, косметики і технологій абсолютно не варто вирішувати ці проблеми хірургічним шляхом.

 

Дуже складним захворюванням є діабет, а одним з синдромів - синдром діабетичної стопи. Зниження імунітету, порушення циркуляції крові, втрата чутливості, з усіма цими ускладненнями стикається лікар подолог, з огляду на це, що при догляді за стопами хворого на діабет потрібне дотримання величезної кількості правил і обмежень, а так само найвищий рівень санітарного стану лікарського кабінету.

 

Тому говорячи про проблеми, якими займаються фахівці подологи, слід говорити про сучасні методики, ефективної медичної допомоги для пацієнтів і величезної відповідальності самих лікарів.

bottom of page